12 نکته برای به دست آوردن 100٪ امتیاز بررسی سلامت وردپرس

بررسی سلامت وردپرس

وردپرس یک ویژگی بررسی سلامت سایت را در نسخه 5.1 معرفی کرده است که درWordPress 5.2 نیز بهبود یافته است تا بتواند یک نمره بررسی سلامت سایت را در خود جای دهد.

این ویژگی به صاحبان وب سایت کمک می کند تا در مورد عملکرد و مسائل امنیتی که ممکن است روی سایت آنها تأثیر بگذارد ، توجه داشته باشند.

بسیاری از خوانندگان ما از ما درمورد چگونگی استفاده صحیح از ویژگی های سلامتی سایت و آنچه می تواند یا نمی تواند انجام دهد پرسیده اند.

در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید در بررسی سلامت سایت وردپرس نمره 100٪ کسب کنید. ما همچنین به برخی سؤالات متداول در مورد ویژگی سلامت سایت پاسخ خواهیم داد.

نکاتی برای دریافت نمره 100٪ سلامتی سایت در وردپرس

امتیاز بررسی سلامت سایت وردپرس چیست؟

نمره بررسی سایت WordPress Site Health یک ویژگی در وردپرس است که به دنبال مشکلات معمول عملکرد و امنیت می باشد و بر اساس آزمایشات مختلف ، نمره بررسی سلامت را می دهد.

شما می توانید با مراجعه به ابزارها » صفحه بهداشت سایت در منطقه مدیر وردپرس ، نمره سلامت سایت خود را مشاهده کنید .

گرفتن نمره عالی در سلامتی سایت وردپرس

وردپرس بیش از 34٪ از کل وب سایتهای اینترنتی را تأمین می کند. بیشتر افرادی که با استفاده از وردپرس یک وب سایت ایجاد می کنند ، مبتدی و کاربران غیرتکنولوژی هستند.

ویژگی Site Health مجموعه ای از آزمایشات را انجام می دهد تا ببیند آیا وب سایت آنها با تنظیمات بهینه و جدیدترین نرم افزار سرور کار می کند.

چگونه یک نمره خوب از سلامتی سایت می تواند به سایت وردپرس شما کمک کند؟

ویژگی سلامتی سایت مجموعه ای از آزمایشات را برای جستجوی مشکلات معمول عملکرد و امنیت در وب سایت وردپرس انجام می دهد.

یک مثال ، آزمایشی است که بررسی می کند وب سایت شما آخرین نسخه PHP را اجرا می کند. استفاده از نسخه های قدیمی تر PHP می تواند وب سایت شما را کند و یا نادرست با بسیاری از افزونه های محبوب وردپرس سوق دهد .

گرفتن نمره بررسی بهتر سایت ، تضمین می کند که وب سایت شما در شرایط بهینه کار می کند.

گفته می شود ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توان در بررسی سلامت سایت وردپرس نمره 100٪ کسب کرد.

1. یک میزبان بهتر وردپرس دریافت کنید

هیچ چیز بیشتر از سرویس میزبانی وب تأثیر نمی گذارد. این مهمترین تصمیمی است که برای یک وب سایت می گیرید.

استفاده از ارائه دهنده میزبانی غیرقابل اعتماد می تواند از بسیاری جهات روی سایت وردپرس شما تأثیر بگذارد.

آنها تمایل به استفاده از نرم افزارهای قدیمی دارند ، تمام ماژول های PHP را نصب نمی کنند و هیچ راهی آسان برای رفع این مشکلات برای کاربران وجود ندارد.

انتخاب یک شرکت میزبان وردپرس با سابقه اثبات شده ، بستر محکمی را برای ساخت وب سایت خود فراهم می کند.

توصیه می کنیم از Bluehost ، SiteGround یا Dreamhost استفاده کنید . همه آنها رسماً ارائه دهنده میزبانی وردپرس و بزرگترین نام ها در صنعت میزبانی توصیه می شوند.

برای توصیه های بیشتر در مورد میزبانی ، به راهنمای کامل ما در مورد نحوه انتخاب بهترین هاست وردپرس برای وب سایت خود مراجعه کنید.

2. SSL / HTTPS را در وردپرس نصب کنید

SSL با رمزگذاری انتقال داده از سرور به مرورگرهای کاربر ، از وب سایت شما محافظت می کند. وب سایت های فعال شده SSL به جای HTTP در URL های خود از HTTP استفاده می کنند و یک نوار قفل در نوار آدرس دارند.

وب سایت SSL را فعال کنید

برای جابجایی از HTTP به HTTP ، باید یک گواهی SSL را در وب سایت خود نصب کنید. بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وردپرس توصیه شده ما گواهی رمزگذاری SSL را که می توانید به صورت رایگان رمزگذاری کنید ، ارائه می دهد.

برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای ما در مورد چگونگی دریافت گواهینامه SSL رایگان برای وردپرس با دستورالعمل گام به گام در مورد نحوه تنظیم آن مراجعه کنید.

3. وردپرس را به روز نگه دارید

سایت وردپرس خود را به روز نگه دارید

WordPress یک نرم افزار منبع باز است که بطور مرتب نگهداری می شود. هر نسخه جدید وردپرس ویژگی های جدید ، رفع اشکال را به همراه دارد و امنیت وب سایت شما را بهبود می بخشد.

بسیاری از مبتدیان می ترسند که بروزرسانی وردپرس بتواند وب سایت خود را خراب کند. آنها به روزرسانی های وردپرس را نادیده نمی گیرند و در نتیجه وب سایت های خود را در معرض تهدیدات امنیتی قرار می دهند.

شما باید مطمئن شوید که همیشه از آخرین نسخه وردپرس استفاده می کنید. برای راهنمایی های دقیق ، به راهنمای ما در مورد نحوه به روزرسانی وردپرس با دستورالعمل های مرحله به مرحله مراجعه کنید.

4. افزونه ها و تم های وردپرس را به روز کنید

افزونه های وردپرس را به روز کنید

درست مانند خود وردپرس ، مضامین و افزونه های وردپرس نیز به طور مرتب به روز می شوند. برای بروزرسانی سایت خود باید مراقب بروزرسانی های موجود باشید و آنها را نصب کنید.

افزونه ها و مضامین برای ارائه ویژگی های جدید ، رفع اشکالات و نزدیک شدن مشکلات امنیتی از به روزرسانی ها استفاده می کنند. شما باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در برابر هر مسئله امنیتی شناخته شده ای آسیب پذیر نیست.

برای پلاگین ها ، به راهنمای ما در مورد چگونگی به روزرسانی مناسب افزونه های وردپرس مراجعه کنید .

برای مضامین وردپرس ، می توانید برای نصب به روزرسانی ، به سادگی به صفحه ظاهری » صفحه تم بروید . همچنین می توانید یک موضوع وردپرس را به صورت دستی بروزرسانی کنید .

5. از آخرین نسخه MySQL یا MariaDB استفاده کنید

MySQL را ارتقا دهید

وردپرس تمام محتوای وب سایت شما را در یک پایگاه داده ذخیره می کند . به طور پیش فرض ، WordPress از نرم افزارهای مدیریت پایگاه داده مانند MySQL و MariaDB (چنگال MySQL) پشتیبانی می کند.

با استفاده از آخرین نسخه MySQL یا MariaDB تضمین می شود که وردپرس با خیال راحت می تواند داده های وب سایت شما را ذخیره کند. نسخه قدیمی ممکن است باعث شود وب سایت شما به طور غیر منتظره رفتار کند.

شما باید مطمئن شوید که وب سایت شما آخرین نسخه پایدار MySQL / Maria را اجرا می کند. با جابجایی به برگه اطلاعات در سلامت سایت می توانید اطلاعات مربوط به نسخه نرم افزار پایگاه داده خود را پیدا کنید.

نسخه MySQL

اگر وب سایت شما از نسخه قدیمی MySQL یا MariaDB استفاده می کند ، پس باید با ارائه دهنده میزبان وردپرس خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید که آن را به روز کنند.

6. از آخرین نسخه PHP استفاده کنید

PHP را ارتقا دهید

WordPress به زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است. این یک زبان سمت سرور است ، به این معنی که در سرور میزبان شما اجرا می شود تا به صورت پویا صفحات وردپرس را تولید کند.

استفاده از آخرین نسخه PHP باعث افزایش کارایی وب سایت شما می شود. همچنین سازگاری با ویژگی های جدید افزونه وردپرس را فراهم می کند که ممکن است به آخرین نسخه PHP برای کار صحیح نیاز داشته باشد.

برای اطلاعات بیشتر ، به مقاله ما در مورد چگونگی تأثیرگذاری به روزرسانی های PHP در وب سایت خود مراجعه کنید .

اگر وب سایت شما از نسخه قدیمی PHP استفاده می کند ، باید از ارائه دهنده هاست خود بخواهید تا آن را برای شما به روز کند. برخی از شرکت های میزبان مانند Bluehost و WP Engine به شما امکان می دهند نسخه PHP را از کنترل پنل تغییر دهید.

7. به روزرسانی های خودکار وردپرس را فعال کنید

به روزرسانی های خودکار وردپرس

وردپرس با قابلیت داخلی برای به روزرسانی و نصب آخرین نسخه های امنیتی همراه است. این نسخه های جزئی هستند اما برای امنیت و امنیت وب سایت شما بسیار مهم هستند.

با این حال ، دارندگان سایت توانایی خاموش کردن به روزرسانی های خودکار وردپرس را دارند . این کار با استفاده از افزونه مدیر بروزرسانی یا اضافه کردن کد در پرونده wp-config.php انجام می شود.

این به روز رسانی های امنیتی به طور خودکار در میلیون ها وب سایت نصب می شوند. اطمینان حاصل کنید که به روزرسانی های خودکار در سایت وردپرس شما فعال است تا سایت شما با این به روزرسانی های به موقع ایمن شود.

8- افزونه ها و تم های بلااستفاده WordPress را حذف کنید

افزونه های غیرفعال را حذف کنید

از نظر فنی ، می توانید از هر تعداد افزونه وردپرس در وب سایت خود استفاده کنید تا زمانی که کدگذاری خوبی داشته باشد.

می توانید افزونه های غیرفعال را در سایت وردپرس خود نصب کنید. آنها توسط WordPress بارگذاری نشده اند و تاثیری در عملکرد یا سرعت وب سایت شما ندارند.

اما توصیه می شود پلاگین های غیرفعال موردنیاز خود را حذف کنید. آنها فضای لازم را بدست می آورند ، می توانند برای مخفی کردن بدافزارها ، افزایش زمان اسکن امنیتی استفاده شوند و احتمال اینکه شما بطور تصادفی آنها را فعال کنید وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر ، به مقاله ما در مورد چرایی حذف افزونه های غیرفعال وردپرس مراجعه کنید .

9. API Rest را فعال کنید

API JSON REST

REST API در وردپرس به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به طور ایمن از درخواست های HTTP برای انجام اقدامات در سایت وردپرس استفاده کنند.

بسیاری از دارندگان سایت برای محافظت از وب سایت های خود در برابر حملات بی رحمانه ، API REST را غیرفعال می کنند .

با این حال ، سلامت سایت آن را توصیه نمی کند زیرا ممکن است شما نیاز به REST API برای استفاده از برنامه های شخص ثالث یا برخی افزونه های وردپرس داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که REST API برای بهبود نمره سلامت سایت وردپرس شما فعال شده است.

ویرایشگران توجه داشته باشند: ما API REST را در سایت های خود غیرفعال می کنیم تا از حملات بی رحمانه جلوگیری شود

10. مطمئن شوید که ماژول های PHP مورد نیاز نصب شده اند

افزونه های PHP را نصب کنید

ماژول ها و پسوندهای PHP کتابخانه های دیگری هستند که قابلیت زبان برنامه نویسی PHP را گسترش می دهند. وردپرس توصیه می کند برای عملکرد بهینه چندین ماژول PHP نصب شود.

لیستی از برنامه های افزودنی را می توانید در وب سایت وردپرس پیدا کنید. برخی از این برنامه های افزودنی مورد نیاز است و برخی دیگر توصیه می شوند اما لازم نیست.

حال چگونه یک ماژول گمشده را نصب کنید؟

شما باید از ارائه دهندگان میزبان خود بخواهید که این افزونه ها را برای شما نصب کنند. برخی از ارائه دهندگان میزبانی وب به شما امکان می دهند تا آنها را از داشبورد میزبان نصب کنید (به دنبال بسته های PHAR PEAR). با این حال ، شما هنوز هم نیاز دارید که آنها را در پرونده php.ini پیکربندی کنید که شاید برای مبتدیان ساده تر نباشد.

11- حالت اشکال زدایی در WordPress را غیرفعال کنید

حالت اشکال زدایی وردپرس

WordPress با یک حالت اشکال زدایی داخلی ساخته شده است که به شما امکان می دهد ببیند که آیا افزونه ، موضوع یا کد سفارشی برخی از خطاها را پرتاب می کند یا خیر. این ویژگی برای استفاده توسط برنامه نویسان یا کاربران پیشرفته در نظر گرفته شده است.

توصیه نمی شود حالت اشکال زدایی WordPress را برای یک وب سایت زنده فعال کنید. این ممکن است هشدارها و اعلامیه هایی را در قسمت مدیریت وردپرس نشان دهد که بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد.

برای جزئیات بیشتر ، به مقاله ما در مورد چگونگی خاموش کردن خطاهای PHP در وردپرس مراجعه کنید .

12. مطمئن شوید که WordPress می تواند کارهای برنامه ریزی شده را انجام دهد

کارهای وردپرس

وب سایت وردپرس شما نیاز به انجام کارهای برنامه ریزی شده مانند بررسی به روزرسانی ها دارد. این وظایف از سیستمی به نام cron jobs استفاده می کنند.

بعضی اوقات ممکن است محیط میزبانی شما مانع از اجرای آن شود یا شما ممکن است به طور اتفاقی در کار خود متوقف شوید وردپرس را متوقف کنید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *