اندروید استودیو 3.5 چه زمانی خوب خواهد بود؟

اندروید استودیو

من از مرحله هیجان زده شدن در هر نسخه جدید اندروید استودیو گذشته ام. قرار است این یکی بسیار بهبود یابد – اما آیا این کافی است؟

به روزرسانی های اندروید استودیو به دلخواه من خیلی سریع می آیند. به خصوص به این ترتیب که آنها تمایل دارند برنامه های من را بشکنند و من باید حداقل 20 دقیقه یا بیشتر کارهایی را که باید به صورت خودکار انجام می شد ، صرف کنم. من قبلاً نوشتم که به نظر نمی رسد برخی از کاربران خوش شانس این تجربه را دارند ، اما به نظر می رسد با هر نسخه به روز شده از مشکلات Gradle رنج می برم. من یک متخصص گریدل نیستم و واقعاً نمی خواهم وقت خود را برای تبدیل شدن به یکی از وقت های تلف کنم ، اما به نظر می رسد انتخاب کمی دارم.

به نظر می رسد افراد دیگر رنج می برند ، همانطور که در نظرات ویدیوی You Tube مشهود است (در زیر مراجعه کنید). شاید تصادفی نباشد که نظرات در مورد اعلان فعال نمی شوند. 

این نسخه قادر به باز کردن هیچ پروژه ای نیست. در هنگام ایجاد یا باز کردن هر پروژه ، خراب می شود لطفا راهنمایی کنید.

با وجود 3.5.0 gradle موجود در بروزرسانی ، نمی توانید چیزی بسازید. بازگشت به درجه 3.4.2.

به تازگی این نسخه جدید را نصب کرده ام و اکنون شام آن آهسته از نسخه قبلی است …. اکنون من به فکر بازگشت هستم …

لول مشکلات همگام سازی gradle برطرف شد. به محض اینکه من به 3.5 به روز کردم پروژه من خراب شد و مجبور شدم حافظه نهان را پاک کنم و دوباره سازی کنم. همان چیزی که می گویند ثابت کردند.

هی اندروید استودیو را سبک وزن کنید. این حتی در رایانه خود SAM + 8 GB RAM عقب مانده است.

اعتراف می کنم که نظرات مثبت زیادی نیز وجود دارد ، اما اینها اکیداً تبریک می گویم که 3.5 نفر را بیرون می کشند و امیدوارم که بهتر از افرادی باشد که هنوز این کار را نکرده اند.

من از اینکه چقدر توسعه اندیشه پیچیده و وقت گیر در حال تبدیل شدن است وحشت زده می شوم – این فقط یک برنامه جاوا یا بهتر از Kotlin است ، چرا اینقدر ابزار arcane؟ البته دلیل آن را می دانم. به این دلیل است که ما نسخه های اندرویدی ، API های زیادی و کتابخانه های زیادی داریم ، اما این مسئله این سوال را ایجاد می کند که چرا؟ توسعه اندروید در حدود سال 2017 با شروع پروژه و کامپایلر جک و جیل اشتباه اشتباه گرفت. این قرار بود اندروید را با پشتیبانی پیشرفته جاوا وارد قرن بیست و یکم کند.

امروز شما هنوز هم نمی توانید از جاوا 11 استفاده کنید و من پیش بینی می کنم احتمالاً هرگز چنین نخواهید کرد. به نظر می رسد کوتلین زبان مورد نظر است و از نظر من زبان خوبی است ، اما نکته منفی این است که جهان آندروید را به دو قسمت تقسیم می کند. آیا اندروید یک پلتفرم جاوا است؟ آیا Kotlin در اندروید به دور از جاوا شروع به توسعه خواهد کرد؟ اگر اندروید یک پلتفرم جاوا باشد ، اگر اوراکل بر علیه دادخواست خود در برابر گوگل پیروز شود و حق استفاده از جاوا برداشته شود ، چه اتفاقی می افتد؟ یا آیا این می تواند دلیل فشار به کوتلین باشد. 

اینها احتمالاً سؤالات بزرگتر از فقط یک نظر درباره ضمانت های اندروید استودیو 3.5 هستند ، اما مدت هاست که احساس می کنم کل پروژه فاقد یک دید واحد است. از تجربه من این نیز فاقد تعامل زیادی با برنامه نویس “مشترک” است. هرگونه مشکلی که من تاکنون ثبت کرده ام یا نادیده گرفته شده است یا به من گفته می شود که از بین برود ، اینگونه قرار است کار کند (بدون شنیدن نظری برعکس).

این واقعیت که اجزای محدودیت- محدودیت به ما اجباری شده است و طرح بندی نسبی به “میراث” منتقل شده است. این واقعیت که ابزارک های موجود در پالت بدون هیچ گونه مشورت حذف شده اند این واقعیت که هیچ سندی در مورد نحوه اضافه کردن ابزارک ها به پالت وجود ندارد. تعداد احمقانه ای از ویژگی هایی که هر ویجت از آنها پشتیبانی می کند و سازماندهی مجدد یک طرفه از ویژگی های گفته شده. همه اینها اساساً تصمیماتی هستند که بدون دریافت حق تجدید نظر در پایان پذیرش قرار داریم. 

ممکن است بگویید که اندروید استودیو منبع باز است – این درحالی است که برای نسخه 3.5 فقط 40 یار خارجی به آنها اعتبار داده شده است ، که به خوبی انجام شده است ، اما این را با 320 مشارکت IntelliJ مقایسه کنید.

بنابراین در اینجا ما با نسخه 3.5 پس از 8 ماه هستیم که تیم توسعه به جای افزودن به آن ، بر بهتر کردن آن تمرکز کرده اند. Project Marble که اکنون به پایان رسیده است ، در ساخت استودیو و شبیه ساز “سنگ جامد” متمرکز شده است.

سپس ، این تیم به حل مواردی از جمله رفع بیش از 600 اشکال ، 50 نشت حافظه ، 20 آویز IDE و بهبود تأخیر تایپ XML و Kotlin پرداخته است. علاوه بر این ، برای Android Emulator ، ما CPU و تاثیر حافظه را روی دستگاه توسعه شما کاهش می دهیم. Project Mable یک دوره متمرکز برای کار در زمینه سلامت سیستم IDE و Android Emulator بود اما همچنین مجموعه ای از مناطق با کیفیت را کشف کرد که ما همچنان به کار خود ادامه خواهیم داد.

عالی ، اما اندروید استودیو هنوز هم سرگرم کننده حافظه است و زمان اجرای آن هنوز خیلی طولانی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *